ZLINE 24 in. Microwave Helix Handle (Set of 1) in Stainless Steel (MWHZ-24-K-ST)
Shipping calculated at checkout.
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE 24 in. Microwave Helix Handle (Set of 1) in Stainless Steel (MWHZ-24-K-ST) provides a professional culinary experience by pairing unmatched performance with timeless style. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with innovative features... Read more
Out of stock
visa logo
american express logo
discover logo
master logo
shopify pay logo
paypal logo
apple pay logo
Vendor: ZLINE Kitchen and BathSKU: MWHZ-24-K-STN/A
Most In-Stock Items Ship Next Business Day - See Shipping Policy for more details. hoursminutes
Need Help? Give Us A Call! 📞 1 (866) 212-9706
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE 24 in. Microwave Helix Handle (Set of 1) in Stainless Steel (MWHZ-24-K-ST) provides a professional culinary experience by pairing unmatched performance with timeless style. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with innovative features designed to enhance your kitchen’s capability.
This product contains many unique features, such as:
  • No Refunds or Returns - This item is final sale and returns or refunds are not accepted
Customer Reviews
Based on 6 reviews
67%
(4)
33%
(2)
0%
(0)
0%
0%
M
Margaret Lee
Classy Upgrade with One Small Catch
I installed the ZLINE Autograph Edition 36 in. Freestanding French Door Refrigerator Helix Handles (Set of 4) in Champagne Bronze, and overall I’m really impressed. The handles strike a great balance between classy and rugged—they feel solid in hand and elevate the look of the fridge without being over the top. Installation was straightforward and quick, which is always a win.
Overall, a high-quality upgrade that adds both style and substance.
L
Lauren Mitchell
Worth the bundle
N
Natalie K.
Design-forward upgrade
S
Samantha L.
Subtle detail, big impact
M
Michael Rivera
sleek & comfortable
G
Greg Thompson
Beautiful but practical
Handle Dimensions  18.39 in W x 2.17 in D x 1.93 in H
Handle Style  Helix
Number Of Handles  1
Compatible Models  MWD-24
 MWO-24
Finish  Stainless Steel
Installation Guide  Click Here to View on ZLINE's Website
Shipping Lead Times: 3-7 business days (ships next business day)
ZLINE cannot HOLD open orders in their warehouses at this time.
ZLINE Range doors ship separately.
All returns and refunds are subject to and dependent on the following:
  • Shipping charges for ZLINE products are as follows:
  • Under no circumstances may products be replaced or returned after installation.
Customer Reviews
Based on 6 reviews
67%
(4)
33%
(2)
0%
0%
0%
Margaret Lee